موافقت اعضای شورای شهر با کمک شهرداری به سیل زدگان گلستان، لرستان و خوزستان
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸:۴۵
شهرنوشت
فصل اقتصاد - در صد و سی و پنجمین جلسه شورای شهر، اعضا با کمک شهرداری به سیل زدگان موافقت کردند.
به گزارش فصل اقتصاد، پیروز حناچی به منظور ارائه دوفوریت لایحه مجوز به شهرداری تهران جهت کمک به سیل زدگان استان های گلستان، لرستان و خوزستان به صد و سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران رفت.
وی ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، به بارندگی های شدید در سطح کشور و به دنبال آن ایجاد خسارت های ناشی از سیل اشاره و اظهار کرد: شهرداری تهران از ابتدای سال جدید علاوه بر ماموریت های جاری، 3 ماموریت عمده نیز بر عهده داشت.
شهردار تهران در توضیح 3 ماموریت عنوان شده، گفت: علاوه بر آمادگی مقابله با سیل برای کل تهران، اعلام آماده باش به مناطق، لایروبی مسیل ها و انهار، ایجاد نشاط در مردم و کمک به استان های نیازمند جزء این ماموریت ها بود.
وی با بیان اینکه به دنبال حضور اولین اکیپ ها به مناطق سیل زده، استاندار گلستان و وزیر کشور از شهرداری تهران تشکر کردند، عنوان کرد: خوشبختانه بخش زیادی از آب شهر آق قلا تخلیه شده و اکیپ های دیگری از نیروهای شهرداری تهران نیز به پلدختر و خرم آباد اعزام شدند.
حناچی ادامه داد: براساس تصمیم دولت برخی از شهرها معین مناطق جنوبی کشور شدند که شهرداری تهران به عنوان معین دشت آزادگان با مرکزیت سوسنگر، انتخاب شد و تا به امروز به دنبال جمع آوری کمک های مردمی و کمک های اقلامی شهروند اجناس به مناطق سیل زده ارسال شده است. مناطق نیر طی این مدت نسبت به جمع آوری کمک های شهروندان اقدام کردند.
وی تصریح کرد: در روزهای گذشته 70 خودروی سبک و سنگین از حرم امام راحل به همراه ماشین آلات مهندسی که بخشی از آن کمک های مردمی بوده است، به دشت آزادگان و سوسنگرد و روستاهای اطراف از جمله حمیدیه ارسال شده است.
شهردار تهران با بیان اینکه برخی از نقاط این منطقه از جمله قسمتی از تنگه رقابیه زیرآب رفته است، گفت: همچنین جاده سوسنگرد به بستان دچار آب گرفتگی شده و مهندسان شهرداری تهران در تلاش اند تا آب را به مسیر اصلی برگردانند. شهروندان خوزستانی نیز قدردان فعالیت های شهرداری تهران هستند و حتی روز گذشته به عنوان تشکر برای شهرداری تهران، هوسه کردند.
حناچی با بیان اینکه شهرداری تهران برای انجام ماموریت های خارج از حریم قانونی شهر تهران نیازمند مجوز است، عنوان کرد: به همین دلیل لایحه ای را به شورای شهر آوردیم تا این اجازه را کسب کنیم. تمام تلاش ما این است تا از بودجه استفاده نکنیم و از پتانسیل کمک های مردمی و فنی بهره ببریم، اما در برخی از موارد ناگزیر به استفاده از بودجه هستیم. در آق قلا استاندر عنوان کرده که هزار خانه نیازمند پاکسازی است و به همین منظور به نیروی انسانی و تجهیزاتی نیازمنداند که در شهرداری های کوچک وجود ندارد، پس اجازه ارسال این کمک ها باید از سوی اعضای شورای شهر اعلام شود.
وی با بیان اینکه آمادگی برای مقابله با سیل در شهر تهران حفظ می شود، اضافه کرد: باید هوشمندی شهر تهران را در این زمینه ارتقا دهیم. روز 12 فروردین که اوج بارندگی ها بود تا آستانه وقوع سیل رفتیم، اما خوشبختانه با تلاش همکارانم نیاز به اعلام شرایط اضطراری نشد، اگرچه در رودخانه ورداورد آب تا عرشه زیر پل هم رسیده بود.
حناچی با اشاه به راه اندازی سیستم GBS عنوان کرد: برای 500 هزار نفر که در محدوده حریم وقوع خطر زندگی می کردند، پیامک هایی فرستاده و هشدارهای لازم به آن ها داده شد. تلاش ما این است که این سیستم را هوشمندتر کنیم.
وی در پایان از همکارانی که در شهرداری تهران در ایام نوروز در آماده باش بودند، تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش فصل اقتصاد ، دوفوریت لایحه مجوز شهرداری تهران جهت کمک به سیل زدگان استان های لرستان، گلستان و خوزستان با 19 رای موافق به تصویب رسید.
http://fasleqtesad.ir//Fa/News/343893/موافقت-اعضای-شورای-شهر-با-کمک-شهرداری-به-سیل-زدگان-گلستان،-لرستان-و-خوزستان
بستن   چاپ