بهره‌برداری از نخستین نیروگاه بادی در سیستان و بلوچستان تا شهریورماه
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷:۱۷
ایرنا
فصل اقتصاد - مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) گفت: نخستین نیروگاه بادی در استان سیستان و بلوچستان در شهریور امسال با احداث یک خط 400 کیلوولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
به‌گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو،‌«محمد حسن متولی زاده» در نشست وزیر نیرو با نمایندگان شورای عالی استان‌ها که به منظور بررسی مشکلات صنایع آب و برق در استان‌ها تشکیل شده بود، افزود: برق‌رسانی به 187 روستا در این استان را در دستور کار داریم و عملیات اجرایی هم از امروز شروع شده و امید است به سرعت این کار انجام شود.
مدیرعامل توانیر درباره درخواست تغییر تعرفه مناطق گرمسیری، خاطرنشان کرد: تغییر تعرفه در هر جایی اتفاق افتاده، مصرف را 70 درصد افزایش داده است.
متولی‌زاده درباره مسئله جمع‌آوری تیرهای برق روستاها، گفت: همه این‌ مسایل در طرح‌های هادی روستایی دیده شده و اگر بنیاد مسکن کار خود را خوب انجام نداده، انتظار از وزارت نیرو در این رابطه، مازاد بر قانون و غیر قانونی است، اما اگر بخشداری و دهداری آمادگی داشته باشد، با وجود این که در بودجه‌های ما نیست، برای تسریع در این کار آمادگی وجود دارد 50 درصد بودجه‌های مورد نیاز تامین شود.
وی ادامه داد: امسال برنامه داریم 100 هزار تیر برق مشروط به همکاری دهیاری‌ها، در روستاها جمع‌آوری شود.
اعتبارات آبرسانی روستایی
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اعتبارات مناسبی برای آبرسانی به روستاهایی که هنوز به آب آشامیدنی دسترسی ندارند در نظر گرفته شده است.
"حمیدرضا جانباز" هم در این نشست گفت: اقدام‌های خوبی در بخش آب روستایی با مجوزهایی که از مقام معظم رهبری و مجلس گرفته شد صورت گرفت و عملکرد این دولت در طول دو دوره در این بخش، عملکرد مناسبی است.
وی ادامه داد: اقدام‌های صورت گرفته بدان معنا نیست که مشکل آب روستایی در کشور حل شده است، بخش زیادی از جمعیت ما هنوز درگیر این مسئله هستند که اعتبارات مناسبی برای این بخش درنظر گرفته شده و سعی می‌شود تداوم پیدا کند.
جانباز از بازچرخانی فاضلاب به عنوان یکی از موارد پیشنهادی برای همکاری وزارت نیرو در این بخش با شهرداری‌ها نام برد.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تعداد شهرهایی که در تنش آبی هستند نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده و البته در برخی استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان مشکلاتی وجوددارد.
http://fasleqtesad.ir//Fa/News/549753/بهره‌برداری-از-نخستین-نیروگاه-بادی-در-سیستان-و-بلوچستان-تا-شهریورماه
بستن   چاپ