عرضه‌های اولیه امسال بازار سهام 12 تایی می‌شود
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸:۲۰
تسنیم
فصل اقتصاد - تعداد 105میلیون سهم شرکت پتروشیمی ارومیه، سه‌شنبه این هفته(14 مردادماه) با نماد معاملاتی "شاروم" در فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.

به گزارش فصل اقتصاد، تعداد 105میلیون سهم شرکت پتروشیمی ارومیه معادل 15درصد سهام این شرکت، سه‌شنبه این هفته(14 مردادماه) به‌عنوان دوازهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه در بازار دوم فرابورس ایران عرضه می‌شود.
این میزان سهام در محدوده قیمتی 620 تا 630تومان برای هر سهم و با سهمیه 40سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. ضمن این که زمان ثبت سفارش این عرضه اولیه نیز ساعت 13 تا 17 روز سه‌شنبه عنوان شده است.
همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات و متعهدین عرضه نیز شرکت‌های سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد به میزان 33.33 درصد و مدیریت توسعه سرمایه گروه پتروشیمی ایرانیان به میزان 16.67 درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.
گفتنی است تعداد 84میلیون سهم از کل سهام قابل معامله در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد 21میلیون سهم شرکت پتروشیمی ارومیه نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.
این گزارش می‌افزاید: بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.
انتهای پیام/
http://fasleqtesad.ir//Fa/News/562565/عرضه‌های-اولیه-امسال-بازار-سهام-12-تایی-می‌شود
بستن   چاپ